V centre obce v predvečer 1. mája sa zišli dospelí i deti, aby sa zúčastnili na tradičnom stavaní mája. Starosta Obce Lúka Vladimír Vöröš privítal účastníkov oslavy a poprial im príjemné posedenie pri počúvaní pesničiek od kapely M. Melodic z Modrovej. Toto stretnutie umocnilo pekné počasie. Tradičný máj bol postavený ručne s rebríkmi za účasti Dobrovoľného hasičského zboru v Lúke pod vedením jeho predsedu Andreja Krajčíka. Strom zabezpečil p. Karol Ábel. O prípravu a obsluhu sa postarali poslanci a zamestnanci obecného úradu.

Všetkým tým, čo sa podieľali na tomto podujatí, vyslovujem poďakovanie.

Vladimír Vöröš                                                                                                                                                              starosta obce