Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

Úradná a informačná tabuľa obce Lúka - OZNAMY

Oznamujeme Vám, že v stredu dňa 2.12.2020 bude knižnica zatvorená.

Viac...Rozsvietenie vianočného stromčeka

Piatok 27.11.2020 osadil šikovný pán Karol Ábel s pánom Šlahorom s pomocníkmi pekný vianočný stromček darovaný rodinou Petra Mráza, osvetlenie spojazdnil pán Ján Čuvala. Adventný veniec pripravili a vyzdobili ženy z obce.
Všetkým zúčastnením občanom a poslancom obce ďakujeme za prípravu a slávnostné rozsvietenie adventného venca i vianočného stromčeka.
Rozsvietenie vianočného stromčeka a adventného venca sa uskutočnilo v prvú adventnú nedeľu po zotmení. 

 

 

 

Viac...DIGITALIZÁCIA STARÝCH FOTOGRAFIÍ

 

Obec Lúka zhodnotila potrebu zachovania fotografií umiestnených na nástenkách v kostole, ktoré postupne nahlodával zub času, ako aj nevykurované priestoryv podkroví. Z tohto dôvodusa obec rozhodla pre záchranu fotografií ich digitalizovaním a následným vložením do albumov.Takto sa fotografie lepšie uchovajú a v digitalizovanej forme budú prístupnejšie pre mladé generácie. Obec sa pustila do digitalizácie s pomocou pána Tamajku, ktorý fotky v mesiacoch august a september spracoval skenovaním a následne ich upravoval. Celkovo bolo na snímaných približne...

Viac...DIGITALIZÁCIA STARÝCH FOTOGRAFIÍ

Viac...Rekonštrukcia strechy na budove č. 132 v športovom areáli

Rekonštrukcia strechy na budove č. 132 v športovom areáli

 

Obec Lúka po zistení havarijného stavu strechy pristúpila k riešeniu danej situácie z dôvodu zabránenia ďalších škôd na objekte.  Strecha na budove zatekala na viacerých miestach, steny boli vo vnútri objektu mokré a začínala sa tvoriť pleseň. Obec preto začala s prieskumom trhu a po schválení finančných prostriedkov obecným zastupiteľstvom (22 tis.) na opravu strechy /dňa 15.10.2020/,zadala súťažné podmienky na portáli Tendernet.sk a 123dopyt.sk. Do súťaže sa prihlásilo viacero  firiem so...

Viac...Rekonštrukcia strechy na budove č. 132 v športovom areáli

Viac...II. kolo celoplošného testovania na COVID 19

Vzhľadom k výsledku I. kola celoplošného testovania v okrese Nové Mesto nad Váhom, ktoré bolo nad hranicou 0,7% infikovaných, zopakovali sme si aj v našej obci 7. - 8. 11. 2020 II. kolo testovania. 

Veliteľom testovania bol pplk. Juraj Sitaš

Policajný zbor zastupoval npor. Marek Štefanec

Zdravotníci: MUDr. Mária Véghová Velgáňová, MUDr. Anna Kraváriková, MUDr. Dária Bohunická Velgáňová, Dominika Kopčanová

Zapisovatelia: Martin Cibulka, Alfréd Kurpel, Anna Struháriková, Mária Kaducová
Počet ľudí zúčastnených na testovaní : 777, počet infikovaných celkovo 3...

Viac...II. kolo celoplošného testovania na COVID 19

Viac...Testovanie - poďakovanie - štatistiky

 Starosta obce Lúka ďakuje občanom, ktorí sa prišli otestovať a všetkým, ktorí prispeli k úspešnému pretestovaniu obyvateľov našej obce pri Celoplošnom testovaní na COVID-19. Špeciálne zdravotníkom, ktorí nás testovali pod vedením veliteľa OM: pplk. Juraja Sitaša, MUDr. Mária Véghová Velgáňová, MUDr. Anna Kraváriková, MUDr. Dária Bohunická Velgáňová, MUDr. Juraj Végh, zapisovatelia boli: Marek Harbuľák, Anna Struháriková, Mgr. Anna Čechvalová, Mária Kaducová, Bc. Zuzana Plevíková.
Počet ľudí zúčastnených na testovaní : 570, počet infikovaných celkovo 9.

Viac...Hľadáte prácu? Závod Vaillant príjme operátorov výroby

Reklamný článok, obec Lúka nezodpovedá za obsah článku.

Hľadáte prácu? Závod Vaillant príjme operátorov výroby

Závod Vaillant Industrial Slovakia s. r. o.,v Trenčianskych Stankovciach hľadá operátorov do výroby. Je veľkým európskym výrobcom komponentov do vykurovacích zariadení. Neváhajte a informujte sa.

             Spoločnosť ponúkastabilnú a dlhodobú prácu – s nástupnou hrubou mesačnou mzdou 900 € (vrátane motivačnej variabilnej zložky). Čakajú vás zaujímavé finančné benefity, dokonca nad rámec Zákonníka...

Viac...Hľadáte prácu? Závod Vaillant príjme operátorov výroby

Obec Lúka, v zastúpení starostom obce Ing. Mariánom Ha lu z o m, 916 33 Obecný úrad Lúka č. 205

V Lúke dňa 26. 10. 2020

Oznam pre verejnosť

 

Oznámenie o prerokovaní Návrhu Zmien a doplnkov č. 5  Územného plánu obce  Lúka  v zmysle § 22 zákona č. 50/76 Zb., v znení neskorších predpisov

 

Obec Lúka  ako orgán územného plánovania a obstarávateľ územnoplánovacej dokumentácieoznamuje verejnosti a všetkým dotknutým právnickým a fyzickým osobám prerokovanie Návrhu Zmien a doplnkov č. 5 Územného plánu obce Lúka...

Viac...Návrh zmeny Územného plánu Lúka č.5

Viac...WIFI PRE TEBA - Obec Lúka

Názov a sídlo prijímateľa:

Obec Lúka, Lúka 205, 916 33 Lúka

Názov projektu:

Wifi pre Teba – Obec Lúka

Miesto realizácie projektu:

Obec Lúka

Výšku poskytnutého NFP:

14 250,-€

 

Stručný opis projektu:

Realizácia projektu spočíva vo vybudovaní 10 WIFI externých prístupových bodov na miestach komunitného života, ktoré poskytne bezplatné pripojenie všetkým občanom a návštevníkom obce Lúka k širokopásmovému internetu o minimálnej rýchlosti 30 Mbit/s. Predpokladané umiestnenie externých prístupových bodov bude na uvedených miestach:

  • Bod 1 (Access point 1) Obecný...

Viac...WIFI PRE TEBA - Obec Lúka

Na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa konali v našej obci Hodové slávnosti. Po viacerých zmenách  termínov a aj obave či hody vôbec budú, nakoniec všetko dobre dopadlo. Svätú omšu slúžil páter Ján Revák SJ, rektor jezuitského kostola Panny Márie Sedembolestnej v Piešťanoch. Slávnostnú Sv. omšu umocňovali v krojoch oblečení obyvatelia, hasiči, poľovníci, DH Modrovanka a v neposlednom rade aj krásne slnečné počasie. 

Na záver Sv. omše pán starosta Ing. Marian Haluza poďakoval pátrovi Revákovi a všetkým, ktorí pripravili hodovú slávnosť.

Pre našich občanov bola pripravená...

Viac...Hodové slávnosti na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie - patrónky nášho kostola 15.09.2020

  zmos logo                   zmo logo                 ROP                 gdpr 

 

Our website is protected by DMC Firewall!