Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru

Úradná a informačná tabuľa obce Lúka - OZNAMY

Na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa konali v našej obci Hodové slávnosti. Po viacerých zmenách  termínov a aj obave či hody vôbec budú, nakoniec všetko dobre dopadlo. Svätú omšu slúžil páter Ján Revák SJ, rektor jezuitského kostola Panny Márie Sedembolestnej v Piešťanoch. Slávnostnú Sv. omšu umocňovali v krojoch oblečení obyvatelia, hasiči, poľovníci, DH Modrovanka a v neposlednom rade aj krásne slnečné počasie. 

Na záver Sv. omše pán starosta Ing. Marian Haluza poďakoval pátrovi Revákovi a všetkým, ktorí pripravili hodovú slávnosť.

Pre našich občanov bola pripravená...

Viac...Hodové slávnosti na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie - patrónky nášho kostola 15.09.2020

22.07.2020 sa v Kaplnke Márie Magdalény konala Sv. omša, ktorú celebroval Mgr. Peter Cibira, PhD. Sv. omše sa zúčastnili naši občania a po jej skončení si mohli prezrieť nádvorie a záhradu. Obec Lúka ďakuje majiteľom kaštieľa za možnosť prezrieť si záhrady a  takisto za výklad k histórii a rekonštrukcii tejto stavby.

Dňa 14.06.2020 v popoludňajších hodinách sa v krídle Kostola Sedembolestnej Panny Márie uskutočnil II. ročník výstavy Súťaž o najkrajšiu ružu z našich záhrad. V tomto roku dali pestovatelia ruží z Lúky, Modrovej a Modrovky do súťaže 164 ruží.

Nie nadarmo sa hovorí, že ruža je kráľovnou medzi kvetinami. Pohľad na vystavované ruže potešil oko i srdce každého návštevníka. 

Za každou krásou je vždy aj kus práce a nebolo to inak ani pri tejto výstave.

Veľká vďaka patrí organizátorom tejto akcie: členkám a členom JDS Lúka, poslancom obce, obci Lúka, ale hlavne všetkým, ktorí...

Viac...Súťaž o najkrajšiu ružu 2020

  zmos logo                   zmo logo                 ROP                 gdpr 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!