Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

skenfrdehuru
Viac...

Ak máte chvíľku, môžete sa zapojiť do anonymného zisťovania...

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“) ako ústredný orgán štátnej správy pre kultúrne dedičstvo a knihovníctvo pripravuje analýzu nižšieho podielu registrovaných čitateľov v knižniciach. Na základe uvedeného ministerstvo pripravilo dva dotazníky, podľa ktorých bude pripravená analýza daného javu.

 

Prvý dotazník (https://dotaznik.culture.gov.sk/limesurvey/index.php/334327?lang=sk) je určený verejným knižniciam, no uvítame zapojenie aj iných typov knižníc.

 

Druhý dotazník (https://dotaznik.culture.gov.sk/limesurvey/index.php/558828?lang=sk) pre verejnosť bude mapovať zvyky a dôvody (ne)používateľov knižníc. Získané...

Viac...

Viac...

Petíciu proti zrušeniu zastávok rýchlikov v Piešťanoch a Leopoldove môžete podpísať v COOP Jednota Lúka a na Obecnom úrade Lúka. ✍️
Ak sa Vám nedá osobne podpísať, petíciu je možné podporiť aj online TU.

O dobrú náladu sa postarala dychovka Dubovanka,

Futbalový zápas skončil Lúka - Hrádok 0 : 4 v priateľskej atmosfére.

Kopanie jedenástok, mládež do 12 rokov,

Poradie: chlapci do 12 rokov 19 účastníkov poradie 1. Andreas Domin Hrádok 2. Šimon Hazda - Lúka 3. Adam Janžo - Stará Lehota.

Dievčatá 6 účastníčok : víťazka Marianna Majková - Modrová.

Najmladší účastník: Adelka Drahovská - Ostrov 2. roky, starosta jej venoval tričko s včielkou.

Muži: 15 účastníkov , poradie: 1. Samuel Hejko - Modrová 2. Andrej Herák - Častkovce 3. Boris Šupka - Lúka.

Večer začala zábava pri reprodukovanej i živej hudbe.

 

Dňa 21.07.2022 bola aj naša obec jednou zo zastávok pána Jaroslava Bašku, župana TSK a kandidáta na župana TSK, ktorý sa v rámci svojej Baška tour  2022 stretol s vedením obce a občanmi, aby si vypočul ich názory na problémy nášho kraja. Stretnutie sa uskutočnilo v priateľskej atmosfére. Na záver starosta obce poprial úspech vo voľbách. 

Foto zo stretnutia nájdete vo fotogalérii.

Obec Lúka v spolupráci s organizáciami obce Lúka zorganizovala v dňoch 4. - 5. mája 2022 4. ročník súťaže o najkrajšiu ružu a oslavy Medzinárodného dňa detí. Podtitul tohto ročníka bol "Lúka v záplave kvetov." V tomto roku vystavovali pestovatelia ruží z Lúky a okolitých obcí 160 exemplárov. Výstava sa konala v priestoroch učebne Kostola Sedembolestnej Panny Márie, naaranžované kvety boli vystavené aj priamo v kostole a okolie bolo zaplavené kvetmi. Poradie ruží určili návštevníci výstavy v hlasovaní.

Víťazné pestovateľky a pestovatelia:

  1. Emília Urbanová Modrovka
  2. Zdenka Hulmanová Modrovka
  3. Oľga Kasanová Lúka
  4. Simona Turasová Lúka
  5. Oľga Kasanová Lúka
  6. Mária Juríková Modrovka
  7. Petra Pániková Lúka
  8. Anna...

Viac...

Viac...

Dnes bol v našej obci uvedený do prevádzky nový automatický externý defibrilátor (AED) ZOLL PLUS.
AED je bezpečný a jednoduchý zdravotnícky prístroj, ktorý vedie záchrancu krok za krokom zvukovými a niekedy tiež obrazovými povelmi podľa naprogramovaného protokolu. Je schopný bezchybne automaticky analyzovať elektrickú činnosť srdca, prostredníctvom elektród nalepených na hrudník postihnutého a pokiaľ je to vhodné, odporučí podanie elektrického výboja.
Prístroj obec dostala od darcu, ktorý si praje zostať v anonymite. Za prístroj mu srdečne ĎAKUJEME. Defibrilátor je umiestnený na budove obecného úradu v Lúke, vedľa vchodu a je pod dohľadom kamerového systému s alarmom. Široká verejnosť môže použiť tento prístroj pre záchranu človeka v prípade...

Viac...

Viac...

Oznámenie o realizácii projektu

Názov projektu: Wifi pre Teba

ITMS2014+: 311071AKF4

Operačný program: Integrovaná infraštruktúra

Prioritná os: 7. Informačná spoločnosť

Špecifický cieľ: 7.1 Zvýšenie pokrytia širokopásmovým internetom / NGN

Názov a sídlo prijímateľa: Obec Lúka, Č. 205, 916 33 Lúka

Miesto realizácie: Obec Lúka

Výška nenávratného finančného príspevku: 14 250 €

Stručný opis projektu: Realizácia projektu spočíva vo vybudovaní 10 WIFI externých prístupových bodov. Hlavným cieľom projektu je zvýšenie dostupnosti širokopásmového internetu v obci prostredníctvom vybudovania bezplatných WiFi zón. Vybudovanie WiFi prístupových bodov na verejne dostupných priestranstvách poskytne bezplatné pripojenie všetkým...

Viac...

Our website is protected by DMC Firewall!