Obec Lúka

Oficiálna web stránka obce

Dnes je , meniny oslavuje

Dnes bol v našej obci uvedený do prevádzky nový automatický externý defibrilátor (AED) ZOLL PLUS.
AED je bezpečný a jednoduchý zdravotnícky prístroj, ktorý vedie záchrancu krok za krokom zvukovými a niekedy tiež obrazovými povelmi podľa naprogramovaného protokolu. Je schopný bezchybne automaticky analyzovať elektrickú činnosť srdca, prostredníctvom elektród nalepených na hrudník postihnutého a pokiaľ je to vhodné, odporučí podanie elektrického výboja.
Prístroj obec dostala od darcu, ktorý si praje zostať v anonymite. Za prístroj mu srdečne ĎAKUJEME. Defibrilátor je umiestnený na budove obecného úradu v Lúke, vedľa vchodu a je pod dohľadom kamerového systému s alarmom. Široká verejnosť môže použiť tento prístroj pre záchranu človeka v prípade núdze. ❤️?

1

IMG 20211112 103036

2

Inštruktážne video záchrany :

https://www.youtube.com/watch?v=UeEiy67B1ZE

  zmos logo                   zmo logo                 ROP                 gdpr